XXVI Kurs Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych

27.06.2022

Koleżanki i Koledzy,
Nasi Przyjaciele,

Jak szybko mija czas możemy ocenić na podstawie wydarzeń, które wspominamy. Ostatnie dwa lata, a zwłaszcza ostatnie miesiące uświadomiły mi jak bardzo brak nam wzajemnych kontaktów, wspólnych dyskusji i bezpośredniej wymiany poglądów. Przez dwa lata spotykaliśmy się tylko on-line, ale dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić na spotkanie „na żywo” do Poznania. XXVI Kurs Kształcenia Ustawicznego będzie wyjątkowym wydarzeniem, które uświetnią obchody przesuniętych o dwa lata rocznic: 50-lecia powstania Kliniki Endokrynologii w Poznaniu oraz 80-tej rocznicy urodzin, znanego Wam wszystkim prof. Jerzego Sowińskiego, który wraz z prof. Andrzejem Milewiczem współtworzył i dbał o rozwój tych cyklicznych kursów. W poznańskiej klinice rozpoczęło swoją drogę zawodową wielu wybitnych profesorów polskiej i światowej endokrynologii.

Uroczysty charakter spotkania podkreśli nadanie godności „Nestora Polskiej Endokrynologii” wybitnym przedstawicielom naszego środowiska. Może mi, jako Małopolaninowi z urodzenia, nie bardzo wypada gloryfikować najważniejsze miasto Wielkopolski, ale chciałbym Was zapewnić, że Poznań to piękne miasto z niesamowitą historią. To w tym miejscu nasz naród przeszedł do cywilizacji zachodu w momencie, kiedy Mieszko I przyjął chrzest dla Polski. To tu powstaje Akademia Lubrańskiego, w której kształcił się Józef Struś, wybitny szesnastowieczny lekarz znany w całej Europie. Wreszcie w Poznaniu rozpoczyna się w 1918 roku zwycięskie Powstanie Wielkopolskie, a w czerwcu 1956 „Poznański Czerwiec”- pierwszy w PRL strajk generalny z licznymi  demonstracjami ulicznymi.

Program merytoryczny naszego spotkania jest niezwykle bogaty i atrakcyjny- dzięki trzem dniom konferencji z wykładami na dwóch salach, każdy znajdzie interesujące tematy dla siebie. Nie chcę zdradzać wszystkich szczegółów ale z cała pewnością mogę potwierdzić, ze rywalizacja w „Dark session” będzie na niezwykłym poziomie- szykują się na nią dwa zwycięskie zespoły z Gdańska i Lublina. Dodatkową atrakcją będzie ciekawy program artystyczny, który mamy nadzieję wypełni wszystkie wolne chwile w trakcie Państwa pobytu na Kursie. Liczymy na waszą obecność, żywą dyskusję, świetny nastrój oraz korzyści naukowe i praktyczne dla nas wszystkich.

Organizacyjną stroną naszego spotkania zajmie się sprawdzona firma „Sympomed”, gwarantująca najlepszą z możliwych jakość wydarzenia, profesjonalizm i przyjazną dla wszystkich atmosferę.

Wraz z Panią Prezes prof. Beatą Kos-Kudłą liczymy na Wasz aktywny udział w kursie, bo przecież nasi przyjaciele nigdy nie zawodzą. Cieszmy się z możliwości wzajemnych dyskusji a nawet sporów, bo to pozwala wypracować najlepsze wzorce, które później wykorzystamy w codziennej opiece nad naszymi pacjentami.

Z poważaniem,

prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła
prof. dr hab. n. med. Marek Ruchała

Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego

Do pobrania: program kursu »