Jubileusz 75-lecia Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego

11.02.2024

Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Serdecznie zapraszam na obchody 75 lecia Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, które odbędą się w Katowicach w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku podczas organizowanego 30. Kursu Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych.

W czasie tego spotkania pragniemy przedstawić aktualne osiągnięcia naukowe jednego z najstarszych towarzystw endokrynologicznych w Europie, które odzwierciedlają różnorodność badań prowadzonych w  dziedzinie endokrynologii.

Naszym celem jest również pokazanie, jak odkrycia nauk podstawowych i ich zastosowanie w praktyce radykalnie wpłynęły na nasze postępowanie z chorymi z endokrynopatiami. Poświęcając czas na świętowanie 75-lecia postępów polskiej endokrynologii, pragniemy wyznaczyć również nasz wspólny kurs na kolejne lata postępu w tej dziedzinie.
Dołożymy wszelkich starań, aby to był szczególny Jubileusz, nie tylko ze względu na zaplanowaną tematykę̨ naukową, ale i miejsce, do którego zapraszamy naszych Gości. Jest nim nowoczesne Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach, mieście, które w roku 2024 nosi tytuł Europejskiego Miasta Nauki.
Nasz jubileuszowy kurs to również spotkanie pokoleń Endokrynologów, naszych Mistrzów, którzy tworzyli tą dziedzinę nauki w Polsce. Mamy nadzieję, że pozostawi ono miłe wspomnienia z pobytu w gościnnej stolicy Śląska.
Łączę serdeczne pozdrowienia,


W imieniu Zarządu
Beata Kos-Kudła
Prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego